Technologie výroby / Řezání plyn-plazmou - Defro - automatické kotle na tuhá paliva, uhlí, dřevo, pelety, Defro, OptimaŘezání plyn-plazmou

Zvětšit

Použití plazmové umožnit řezání všech elektricky vodivých materiálů byly použity v průmyslu v 50. letech minulého století. Vývoj technologie řezání a speciálního vybavení umožnilo rozšíření plazmové řezání - od dříve vypracované řezání austenitické nerezové oceli a lehkých slitin - low-legované oceli. Obrovský rozvoj této technologie znamená, že za určitých okolností, řezání plazmou stal konkurenční takových procesů jako laserové řezání nebo řezání plamenem. Navíc, v závislosti na objemu výroby a kvality dosaženo pro opakovatelnost rozměrů a povrchu tepelného dělení procesy lze spouštět ručně, semi-automatické a automatické (CNC).

Plazmotwórczy plyn proudící zářícího elektrického oblouku mezi elektrodami je ionizované, a s vysokou hustotou výkonu produkuje proud plazmatu (ionizovaného plynu). Montuje do hořáku trysku zaměřuje plazmové. Chlazená tryska stěny způsobuje zúžení oblouku sloupce. Vysoká teplota v jádře plazmovým obloukem a velmi vysoké rychlosti proudu plazmy (kinetické energie) je jev způsobuje materiál se taví a foukané z patice. Plyn plazmotwórczy musí mít vysoké entalpie a vysokou tepelnou vodivost a co nejnižší disociace a ionizační potenciál a vysokou molekulovou hmotností.

Plazmové řezání se používá mimo jiné:

 • Argon - perfektní složka zemního plynu podtrzymawania nápadné a oblouk používá ve směsi s vodíkem
 • vodík - pro řezání austenitických ocelí a lehkých slitin používaných ve spojení s argonu nebo dusíku
 • Dusík - nabízí řezání při vysokých rychlostech, aniž by oxidaci a snižuje tvorbu hrany převislou
 • kyslík - používá se pro efektivní řezání low-legované oceli zaručuje hladký povrch řezaného materiálu bez převislou a oxidů

 

Řezání operace mohou být prováděny pod vrstvou vody, čímž se výrazně snižují hladinu hluku. Plazmové řezání proces zahrnuje tavení a kovu vyhozen z slot řezu silně koncentrované plazmovým obloukem, zářící spařený mezi elektrodou a objekt řezu. Plazmové je vysoce ionizovaného plynu s vysokou energií, pohybující se v proudu plazmatu ve směru, že přísně řezem štěrbin téměř rychlostí zvuku. Teplota plazmy závisí na aktuální intenzitě, řezání plazmou stupeň stenózy oblouku a povahu a složení plazmy plynu, a je v rámci 10 000 - 30 000 K. se používá pouze s stejnosměrný proud záporné polarity, nebo usměrňovač napájen ze zdroje energie inwentorowych . Je možné snížit stavebního materiálu vodivé. Proces pálení se používá pro řezání ruční, mechanizované a robotické oceli a neželezných kovů, při vysokých rychlostech. Díky vysoké teplotě plazmové řezání se spustí okamžitě, bez topení.

Výhody řezání plazmou:

 • velmi hladký povrch řezu
 • spolehlivé a opakovatelné zapálení pilotního oblouku řezu bez ohledu na krytí materiálu nebo vrstvou rzi barvy
 • prodloužena pracovní doba spotřebního zboží s využitím vhodných systémů
 • plně automatizované systémy používající řezací stroj
 • úzkou oblast dopadu kusů - poměrně malý vliv teploty na všech materiálů s vysokou rychlostí a úzkým provozní teploty
 • řez malá štěrbina
 • schopni snížit tenké materiály bez nadpalania
Zvětšit